Ikea w Reykjaviku: "Nie wnosić rzeczy do toalety". A dla Polaków...

Reykjavik, Ikea, napis w toalecie. Anglojęzyczni klienci mają nie wnosić produktów do łazienki, a polskojęzyczni ich nie wynosić - napisał na Alert24.pl nasz czytelnik. To kolejny przykład "specjalnych" tabliczek informacyjnych dla Polaków za granicą.

Na Islandii mieszka oficjalnie ponad 9 tys. Polaków, co stanowi ponad 43 proc. wszystkich imigrantów. W samym Reykjaviku Polaków jest 3 tys. Nie dziwi więc, że w Ikei można znaleźć informacje w języku polskim.

Choć napis przed toaletą w Ikei w Reykjaviku może nieco dziwić. Z informacji po angielsku wynika, że klienci mają nie wnosić produktów do toalety, a Polacy mają ich nie wynosić. Nie wiemy, czy to błąd w tłumaczeniu, czy rzeczywiście szwedzka sieć apeluje do naszych rodaków, by nie wynosili mydła i papieru toaletowego.

Informacja dla Niemców: "Przyjmujemy tylko korony". A dla Polaków

Zdjęcie tabliczki dostaliśmy od naszego czytelnika na Alert24.pl.

Wczoraj napisaliśmy o innym przykładzie . W czeskim Skalnym Mieście honorują tylko korony. Niemcy informowani są tylko, że kasa honoruje wyłącznie korony czeskie. Polakom dodatkowo postanowiono przypomnieć: "Do wymiany pieniędzy służy kantor!". "Sama treść napisu jest jak najbardziej zrozumiała, ale jego forma w porównaniu z komunikatem po niemiecku jest nie do przyjęcia" - napisał nasz czytelnik, oburzony tym, jak gmina Adrszpach odnosi się do Polaków.

Widziałeś podobne przykłady? Wyślij zdjęcie na Alert24.pl.>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: