Toronto. Policjant użył paralizatora do zatrzymania 80-latki. Jest dochodzenie

Specjalna jednostka SIU prowadzi dochodzenie ws. interwencji policjanta z Mississauga w Toronto wobec 80-latki - donosi ?Toronto Sun?. Funkcjonariusz uznał, że do zatrzymania staruszki konieczne jest użycie paralizatora. Nie wiadomo, czy kobieta - jak twierdzi policja - była niebezpieczna i czy konieczne było zastosowanie wobec niej aż takich środków.

Policja twierdzi, że 28 sierpnia około godz. 3.30 nad ranem agresywna starsza kobieta w koszuli nocnej została zauważona na ulicy. 80-latka, z nożem kuchennym w dłoni, miała gonić swojego męża. Policjanci, którzy podjęli się interwencji, użyli wobec niej paralizatora. Kobieta natychmiast upadła na ziemię, łamiąc sobie przy tym biodro i doznając kilku lżejszych obrażeń. Trafiła do szpitala, gdzie przebywa do dzisiaj.

Wersji policji nie potwierdza córka 80-latki Angela. Zaznacza, że po pierwsze jej matka nie jest osobą agresywną i nigdy nie zrobiła nikomu krzywdy. Ponadto mąż kobiety nie żyje od 12 lat, więc wersja o pościgu za nim jest nieprawdopodobna. Koszula nocna, którą kobieta rzekomo miała na sobie, była zaś sukienką.

Dochodzenie ws. interwencji policji

- Ona jest 80-letnią kobietą. Dlaczego postanowili użyć wobec niej takich środków? - pyta oburzona córka poszkodowanej. Jak dodaje, policjant użył paralizatora wobec jej matki tuż pod żebrami, co rodziło ryzyko zawału serca. Angela przyznaje jednak, że 80-latka miała ze sobą nóż kuchenny, jednak - jak zapewnia po rozmowie z matką - nikogo z nim nie goniła.

Córka poszkodowanej żąda wyjaśnień od policji, dlaczego zatrzymanie starszej kobiety zostało przeprowadzone w tak brutalny sposób. Zauważa także, że jej matka nie usłyszała do tej pory żadnych zarzutów w związku z jej rzekomą agresją feralnej nocy, co podważa wersję policjantów.

Sprawą zajęła się już Special Investigation Unit, jednostka powołana do prowadzenia dochodzeń ws. interwencji policji zakończonych śmiercią bądź obrażeniami zatrzymanych.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje ze świata? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: