Masowe zatrucie w domu opieki na Warmii. Jedna osoba zmarła

87 osób zatruło się jedzeniem w domu opieki społecznej w Olsztynie i szpitalu w Dobrym Mieście. Jedna osoba zmarła, a dwie inne, mocno odwodnione, przewieziono do szpitala. Placówki korzystały z usług tej samej firmy cateringowej. Prokuratura wszczęła już śledztwo w sprawie masowego zatrucia.

Według wstępnych ustaleń sanepidu może chodzić o zatrucie salmonellą, której bakterie znajdowały się w potrawce z kurczaka. Jak podaje TVPInfo, jedzenie pochodziło od jednego producenta i dostawcy posiłków, który zaopatrywał obie placówki. Sanepid już wydał decyzję o wstrzymaniu dystrybucji produktów od tego dostawcy.

Sanepid zabezpieczył próbki

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie zabezpieczyła już próbki żywności. Wyniki badań zostaną ogłoszone za kilka dni. Powiatowy inspektor sanitarny zamknął zakład, w którym przygotowywano podejrzane posiłki.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Dziś odbędzie się sekcja zwłok 86-letniej kobiety, która zmarła w wyniku zatrucia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: