Jarosław Wałęsa u Kuby Wojewódzkiego. "Uważam, że zioło powinno być legalne"

Europoseł PO Jarosław Wałęsa w programie Kuby Wojewódzkiego opowiedział się za legalizacją marihuany. Choć rozmowa była utrzymana w żartobliwym tonie, Wałęsa kilkakrotnie podkreślił, że jego zdaniem marihuana jest taką samą używką jak alkohol i albo powinno się ją zalegalizować, albo zakazać sprzedaży alkoholu.

Rozmowa na temat używek zaczęła się od prowokacji Wojewódzkiego: - W którym roku rodzice prosili cię, żebyś przestał palić marihuanę? - zapytał. - Nigdy nie prosili - zripostował szybko Wałęsa. Dodał jednak, że jego zdaniem marihuana powinna być legalna.

W parlamencie nie powinno być hipokryzji

- Powiem coś innego, niech to przejdzie przez parlament, nie powinno być hipokryzji - powiedział europoseł. - Bo jeżeli marihuana jest nielegalna, to i alkohol powinien. Jeśli alkohol jest legalny, to i marycha powinna. Takie jest moje stanowisko.

Jarosław Wałęsa zaprzeczył jednocześnie, że pali marihuanę: - Nie palę, ja naprawdę nie palę. Nie zabraniam tego innym, ale sam tego nie robię - podkreślił. Podczas rozmowy z Wojewódzkim podsumował też swoje poglądy dotyczące wrażliwych tematów: - Geje tak. In vitro tak. Marycha tak. Wóda nie - skwitował. Na pytanie Kuby: - A eutanazja po pięćdziesiątce? - odpowiedział zdecydowanym "nie".

Pełną relację z rozmowy Kuby Wojewódzkiego z Jarosławem Wałęsą można przeczytać tutaj >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej o Jarosławie Wałęsie? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: