Będzie apelacja ws. Katarzyny W. Obrońca: Jestem zawiedziony. Nie doszliśmy do prawdy

- Jestem zawiedziony, będziemy dalej badać kwestię winy mojej klientki co do pierwszego zarzutu - powiedział w rozmowie z TVN24 po ogłoszeniu wyroku ws. Katarzyny W. jej obrońca, mecenas Arkadiusz Ludwiczek. Matka półrocznej Magdy została dzisiaj skazana za zabójstwo córki na 25 lat więzienia.

Mecenas Ludwiczek powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że ma nadzieję na to, że sąd wznowi przewód sądowy i że biegli ponownie zbadają "kwestię winy" Katarzyny W. - Sukcesem będzie, jeśli dojdziemy w tym postępowaniu do prawdy. Na obecnym etapie tego poziomu jeszcze nie osiągnęliśmy. Dlatego też będzie apelacja - zaznaczył.

"Schodzimy dopiero do szatni po pierwszej połowie"

Pytany o to, co czuje Katarzyna W., zaznaczył, że nie będzie zdradzał takich informacji. Przyznał, że sam jest zawiedziony wyrokiem. - Nie doszliśmy jeszcze do prawdy. Będziemy dalej badać kwestię winy mojej klientki co do pierwszego zarzutu [zabójstwa - red.] - stwierdził. - Schodzimy dopiero do szatni po pierwszej połowie - dodał mecenas.

Katarzyna W. została dzisiaj uznana za winną zabójstwa półrocznej córki Magdy i zawiadomienia o przestępstwie, którego nie było. Sąd skazał ją na 25 lat więzienia.

Więcej o: