Graś: Jeśli koalicja straci większość, alternatywą są przyspieszone wybory

- Nie będzie walki o większość za wszelką cenę. Jeśli koalicja straci większość, to alternatywą są przyspieszone wybory parlamentarne i to nie jest nic nadzwyczajnego - powiedział w TVP1 w programie ?Polityka przy kawie? Paweł Graś. Rzecznik rządu przyznał, że sam czasami zastanawia się, dlaczego premier Donald Tusk jeszcze nie wyrzucił Jarosława Gowina z partii.

Graś komentował dzisiaj m.in. poranną wypowiedź Jarosława Gowina w Radiu RMF FM. Były minister sprawiedliwości powiedział w rozgłośni, że jego program "zapewni partii zwycięstwo w 2015 roku" i zamierza rozpocząć nad nim konsultacje z tymi posłami, którzy poparli go w wyborach na szefa PO.

- Apeluję do Jarosława Gowina, aby sobie uświadomił, że jest już po wyborach. Pora zmienić sposób komunikowania się i z Platformą i ze społeczeństwem. Jak słyszę te nieustannne dwa motta Jarka - o jego powrocie do korzeni i ciepłej wodzie - to chce zacytować klasyka: Jarek nic nie wiesz o korzeniach Platformy, nie było cie tam. PO powstawała w 2001 roku, Gowin jest w partii od 2007 roku - powiedział.

Zobacz wideo

- Nie ma żadnego programu i nie ma żadnej inicjatywy programowej. Gowin przedstawił zlepek różnych punktów programu i wypowiedzi liderów PO z różnych lat, zapominając że żyjemy w XXI wieku, że mamy zupełnie nową sytuację polityczną, zupełnie nowe wyzwania i program PO nie może być zlepkiem tego, co już było i co się wydarzyło, tylko musi odpowiadać na wyzwania, które niosą przed nami następne lata, wybory i bieżąca sytuacja - dodał Graś.

Graś: Nie będzie walki o większość za wszelką cenę

Rzecznik rządu zaznaczył, że o tym, kto będzie przygotowywał program PO i w jaki sposób prace nad nim będą się toczyć, będzie decydował zarząd PO, a nie Jarosław Gowin

Pytany, o to, co powstrzymuje Donalda Tuska przed wyrzuceniem Gowina z partii, Graś przyznał: - Sam sobie czasem zadaję to pytanie. Myślę, ze premier tak bardzo w porządku, fair i honorowo się zachowywał i zachowuje. Ta ręka, która była tak wiele razy wyciągana do Gowina trafiła w próżnię.

Odnosząc się do ewentualnej utraty większości w parlamencie, Graś stwierdził: - Nie będzie walki o większość za wszelką cenę. Jeśli koalicja straci większość, to alternatywą sa przyspieszone wybory parlamentarne i to nie jest nic nadzwyczajnego.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje polityczne? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: