Max Kolonko o TVP Polonia ("zlikwidować"), dziennikarzach ("dupki") i islamie ("jest szansa dla Polski")

- Jestem groźny. Groźny dla establishmentu, bo nazywam rzeczy po imieniu i mówię, jak jest, a oni nie mogą niczego w tej sprawie zrobić. Wykonać telefonu do Pana Boga. Zresztą akurat tego numeru nie znają - mówi w rozmowie z "Do Rzeczy" dziennikarz Mariusz Max Kolonko. Nie zostawia suchej nitki na TVP Polonia, kolegach dziennikarzach i islamie.

- Telewizję dla Polonii powinna robić Polonia. I nie są potrzebne do tego wielkie państwowe dotacje. Panowie na Woronicza siedzą w swoich fotelach na dziewiątym piętrze, biorą dotacje od was, w Polsce, żebrząc o nie w MSZ i w kilkunastoosobowych zespołach produkcyjnych tworzą takie potworki antenowe, że człowieka w Stanach ogarnia pusty śmiech. Tak robiono telewizję za Gierka - mówi w rozmowie z prawicowym tygodnikiem "Do Rzeczy" Mariusz Max Kolonko. Jako przykład podaje swoją telewizję internetową.

MaxTV jako wzór dziennikarstwa?

- Wie pani, ilu ludzi robi program Max TV? Dwoje. Program od stycznia ma 250 tys. subskrybentów. Program, robiony przez dwie osoby, oglądalnością bije na głowę ich wszystkich razem wziętych - dodaje. A polskich dziennikarzy telewizyjnych ocenia bardzo ostro. Większość z nich to zwykłe dupki. Bez wykształcenia dziennikarskiego, bez warsztatu, chęci pracy nad sobą, z wielkim ego. To, co ich trzyma na antenie, to medialno-towarzyskie Kumbaya - mówi. I twierdzi, że dawni koledzy się go boją.

- Pamiętają bowiem, że dziennikarz z dalekich Stanów, mając dwie minuty na antenie, bił w rankingach popularności ludzi, którzy zasiadali co wieczór przed kamerą. Boją się więc i mają rację. Mnie się trzeba bać - mówi Mariusz Max Kolonko.

Skąd - jego zdaniem - taka popularność MaxTV? - Dziennikarzom spada oglądalność, więc sięgają po sprawy Madzi albo za ciężkie pieniądze wysyłają ekipy, żeby pokazać Polakom, jak rodzi się Royal Baby. Dlatego, że ludzie tego chcą? Chcą też narkotyków, wódki i gołej baby na portalu. Widz się po tym ślizga, jak po gównie. Poślizga się trochę i pójdzie do sieci, szukać treści, które go naprawdę interesują. Tak trafia na MaxTV - tłumaczy dziennikarz.

Islam zaleje Europę. "Ale Polska ma szansę"

W wywiadzie jest również mowa o islamie. Zdaniem Kolonki jest to w tej chwili najniebezpieczniejsze zjawisko, przez które może dojść do otwartej wojny religijnej na ulicach Europy. - Kaddafi powiedział kiedyś, że ponad 50 mln muzułmanów w Europie zamieni ją w kontynent muzułmański w ciągu kilku dekad. Zwyciężą bez podboju. Islam walczy z chrześcijaństwem, wykorzystując system demokracji, który stworzyła cywilizacja zachodnia. Cywilizacja zachodnia nie może zrezygnować z demokracji, bo zrezygnowałaby z siebie - podkreśla Kolonko.

Przywołuje też dane i ostrzega, że gdy procent muzułmanów w społeczeństwie przekracza 35-40 proc., zaczyna się dżihad, który kończy się dopiero, gdy 100 proc. społeczeństwa będzie wyznawać islam.

Jest jednak szansa dla Polski. - Jest to kraj jednolity religijnie i kulturowo. Imigranci traktują nas jak stację benzynową. Tankują tanio wiedzę i gnają na Zachód po lepsze pieniądze. To jest nasza zaleta. Bo ich tu nie ma. Nie mamy problemu Francji, Włoch czy Wysp Brytyjskich - dodaje. Kolonko twierdzi, że przy mądrej polityce skala może się odwrócić. - Europa B stanie się Europą A. Polski mesjanizm się spełni. Ja wcale nie żartuję - mówi.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o sytuacji za granicą? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: