Papież Franciszek na zdjęciu "z ręki" z grupą młodzieży [FOTO]

Papież Franciszek po raz kolejny pokazał, jak zależy mu na kontakcie z młodymi ludźmi - i jak dobrze się w takich próbach odnajduje. Z uśmiechem zapozował z grupą do tzw. zdjęcia "z rąsi", czyli robionego przez jednego z bohaterów fotografii telefonem komórkowym.

Pięcioro młodych pielgrzymów z diecezji Piacenza i Bobbio będzie miało niezwykłą pamiątkę z audiencji u papieża Franciszka w Watykanie. Podczas spotkania w Bazylice św. Piotra papież pozwolił - z szerokim uśmiechem - na zrobienie przez jednego z nich wspólnego zdjęcia "z ręki" telefonem komórkowym.

Nietypowy moment odnotowała watykańska gazeta L'Osservatore Romano, a szczęśliwy autor opublikował je na Twitterze.

Zagraniczne media komentują już, że choć do tej pory zdjęcia "z rąsi" (po angielsku nazywane "selfie") do tej pory były bardziej kojarzone z celebrytami typu Justina Biebera czy Victorii Beckham, "Przywódca Kościoła katolickiego pokazał, że jest bardziej niż na bieżąco z tym, co dziś jest na czasie" - napisał "Daily Mail" .

Papież świeci przykładem skromności...

To nie pierwszy raz, kiedy 76-letni przywódca Kościoła katolickiego pokazuje, jak bardzo zależy mu na odbrązowieniu wizerunku papieża i kontakcie z ludźmi . Skończył z tradycją noszenia ozdobnych szat i uznawanych za zbytkowne czerwonych butów - chodzi w zwykłych, czarnych, w dodatku wielokrotnie reperowanych. Podczas jednej z homilii dla przyszłych księży, zakonników i zakonnic mówił, że "boli go widok księdza w najnowszym modelu samochodu". Konsekwentnie wzywa Kościół i jego najważniejsze figury do skromności. Ściął premie 5 kardynałom nadzorującym watykański bank IOR, ostro zabrał się również za sam bank - wsławiony ostatnio wyłącznie skandalami.

... i zdobywa aprobatę wiernych

Nowy papież mieszka w małym apartamencie w hotelu za Spiżową Bramą, gdzie zatrzymują się hierarchowie i księża przybyli do Watykanu. Zachowuje się tam ponoć jak każdy inny gość, je ze wszystkimi w hotelowej stołówce, pyta, czy może przysiąść się do innych osób przy stole i zarzeka się, że nie chce żyć w izolacji. Jego pomysł działa - na Światowych Dniach Młodzieży jego słów słuchały miliony młodych. Szybko zdobył serca wiernych także w sieci. Profil papieża śledzą już ponad 3 miliony ludzi.

Papież zapozował do fotografii "z ręki" >>> ZOBACZ ZDJĘCIA

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Powiadomimy cię o najważniejszych wydarzeniach!

Więcej o: