"Wiesz, kto ma ogień, ręce w górze trzyma wróg". Hiphopowy klip polskiego żołnierza w Afganistanie

"Mułła Omar, Osama, Saddam Hussein, Kaddafi - zdejmiemy każdego chama, polski żołnierz potrafi" - tak w nagranym w Afganistanie teledysku jeden z polskich żołnierzy zachwala naszą armię. Robson swój kawałek poświęca poległym i rannym kolegom.
Zobacz wideo

Pochodzący ze Śląska Robson jest żołnierzem stacjonującym w Afganistanie. Klip nagrał z pomocą kolegów z armii. Za całą produkcję odpowiada katowicka wytwórnia Gopside. "Salut, wiesz kto ma ogień tu. Porządek musi być, ręce w górze trzyma wróg" - rapuje Robson na tle wozów bojowych i afgańskiego krajobrazu. "Mułła Omar, Osama, Saddam Hussein, Kaddafi - zdejmiemy każdego chama, polski żołnierz potrafi" - dodaje. Opowiada też o honorze i braterstwie w armii.

Teledysk to jego hołd dla poległych i rannych w czasie działań wojennych. Polscy żołnierze są obecni w Afganistanie od 2002 r. Obecnie służy tam około 1800 żołnierzy i pracowników polskiego kontyngentu wchodzącego w skład sił ISAF. Dotychczas w Afganistanie zginęło lub zmarło w wyniku obrażeń 42 członków Polskiego Kontyngentu Wojskowego. Ostatnią ofiarą był chor. Mirosław Łucki, który zginął w ostatnią sobotę w akcji przejęcia broni i materiałów wybuchowych zgromadzonych przez rebeliantów.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: