Rosyjski ekspert: Jeżeli Zachód zaatakuje Syrię, Rosja powinna zająć Litwę, Łotwę i Estonię

?Rosja powinna jasno dać Zachodowi do zrozumienia, że za agresję wobec Syrii zapłaci wysoką cenę? - pisze na swoim blogu Michaił Aleksandrow, ekspert z Instytutu Wspólnoty Niepodległych Państw w Moskwie. I sugeruje, że Moskwa powinna przeprowadzić pokazową próbę jądrową, aby Zachód zrozumiał, że sprawa jest poważna.

"Moskwa musi powiedzieć Zachodowi: Zaatakujecie Syrię z pogwałceniem prawa międzynarodowego, my zajmiemy kraje bałtyckie" - pisze Aleksandrow . Jego zdaniem zajęcie Łotwy, Litwy i Estonii nie będzie trudne, połowa obywateli przywita rosyjskie czołgi z kwiatami. "Myślę, że rozmieszczenie wojsk rosyjskich nad Bałtykiem będzie się wiązało z minimalnymi stratami, jeżeli w ogóle jakimiś" - stwierdza.

Aleksandrow przekonuje także, że Rosja powinna przeprowadzić demonstracyjną próbę jądrową w Arktyce. "To pokaże Zachodowi powagę naszych intencji i gotowość do użycia broni jądrowej".

"USA rozumieją tylko język siły"

"Z USA można rozmawiać tylko jednym językiem - językiem siły. Oni nie rozumieją żadnego innego" - przekonuje dalej ekspert i zaznacza, że rozmieszczenie wojsk rosyjskich w Kaliningradzie i na pograniczu z bałtyckimi państwami da do myślenia Waszyngtonowi.

Michaił Aleksandrow to ekspert z Instytutu Wspólnoty Niepodległych Państw w Moskwie. Prowadzi popularnego bloga, na którym zamieszcza swoje przemyślenia dotyczące polityki międzynarodowej Rosji.

Zobacz wideo

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: