Prokuratura chce uchylić immunitet agentowi Tomkowi. Za jazdę jak pirat

- W lipcu i sierpniu Prokuratura Generalna skierowała do Sejmu 8 wniosków o uchylenie immunitetów poselskich za wykroczenia drogowe. Rekordzistą jest poseł PiS Tomasz Kaczmarek - podaje RMF FM.

Poseł Tomasz Kaczmarek, czyli popularny agent Tomek, 21 kwietnia przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h, podaje rozgłośnia. Były poseł PO Leszek Jastrzębski przekroczył dopuszczalną prędkość o 53 km/h. Na niechlubnej liście znalazł się też Ryszard Kalisz. Dwa wnioski o uchylenie immunitetu dotyczą też posła Arkadiusza Czartoryskiego z PiS, który został sfotografowany podczas jazdy z prędkością o 28 i 27 km/h większą niż dozwolona.

Kurski bez immunitetu

Dotychczas z brawurowej jazdy słynął też Jacek Kurski. Eurodeputowani obradujący w połowie roku w Strasburgu uchylili immunitet europosłowi Kurskiemu (Solidarna Polska) w sprawie dotyczącej wykroczenia drogowego. W lutym 2013 roku szef PE Martin Schulz ogłosił, że Prokuratura Generalna RP zwróciła się do niego o uchylenie immunitetu Kurskiemu w związku z postępowaniem dotyczącym domniemanego wykroczenia. Eurodeputowanemu zarzuca się, że w styczniu tego roku w Elblągu złamał zakaz skrętu w lewo i przejechał podwójną linię ciągłą.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: