Jerzy Urban znieważył godło? W najnowszym filmiku spalił szalik reprezentacji Polski

- Na stos kopnęliśmy wasz życia los, na stos, na stos - śpiewa w najnowszym prześmiewczym filmiku redaktor naczelny tygodnika ?Nie? Jerzy Urban. Chwilę wcześniej wrzuca do ognia szalik z polskim godłem.

Na kanale tygodnika w serwisie YouTube filmik pt. "Kibole, ja was chromolę" został opublikowany wczoraj wieczorem. Ma to być apel Urbana do kibiców - i komentarz do ostatnich wydarzeń z ich udziałem. Może chodzić m.in. o słynną już bójkę kibiców Ruchu Chorzów z meksykańskimi marynarzami na plaży w Gdyni.

 

Jerzy Urban ma na szyi szalik reprezentacji Polski. - Kibice! - zaczyna, po czym zdejmuje szalik i, sapiąc przy tym nieco, wrzuca go do ognia. Podobnie robi z piłką nożną i zaczyna śpiewać "Legiony" w zmienionej wersji. - Na stos kopnęliśmy wasz życia los. Na stos, na stos.

Prokuratura przyjrzy się sprawie

Na razie nikt nie złożył do prokuratury zawiadomienia w tej sprawie, ale - jak mówi w rozmowie z serwisem Natemat.pl Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie - Kto znieważa, niszczy bądź usuwa godło Polski, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku.

- Jak zapoznamy się z nagraniem, podejmiemy stosowne działania. Takie sprawy ścigane są z urzędu - dodaje Ślepokura.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: