Wielowieyska: PiS to pożyteczni idioci. Będą bronić kiboli do ostatniej kropli krwi, bo ci założyli koszulki z napisem "nienawidzę Tuska"

- Jak łatwo kibolom udaje się przerobić zwolenników i polityków PiS na pożytecznych idiotów - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. Dziennikarka podkreślała, że kreujących się na patriotów kiboli PiS bronić będzie "do ostatniej kropli krwi".

Po bójce na gdyńskiej plaży, gdzie starli się kibole z Chorzowa oraz marynarze z Meksyku , prawicowe środowiska starają się bagatelizować udział polskich chuliganów. To nie pierwszy raz, kiedy biorą one w obronę kiboli. Po zadymach przed meczem Polski z Rosją podczas Euro 2012, jeden z polityków PiS stwierdził, że prowokujący zajścia polscy pseudokibice "bronili honoru Polski".

Rzecznik PiS: Nie z kibolami należy walczyć. Pokrzykiwania Sienkiewicza żałosne >>>

- Jak łatwo kibolom udaje się przerobić zwolenników i polityków PiS na pożytecznych idiotów - mówiła w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - To polega z grubsza na tym, że wystarczy, że taki kibol założy koszulkę "jestem patriotą, nienawidzę Tuska" i już może opluwać, bić, kopać, uprawiać zwykłą bandyterkę. Ale to nie szkodzi, bo ma koszulkę z napisem "patriota", więc PiS i zwolennicy będą go bronić do ostatniej kropli krwi - zauważyła dziennikarka "Gazety Wyborczej".

Więcej o: