"Kawa czy herbata?" znika od jesieni z ramówki TVP1. "Telewizja śniadaniowa przestała się sprawdzać"

Pierwszy program śniadaniowy w polskiej telewizji, w związku ze spadającą oglądalnością, nie pojawi się od września w porannym paśmie TVP1. "Kawa czy Herbata?" była wyemitowana po raz pierwszy 31 sierpnia 1992 roku.

Po 21 latach emisji, program "Kawa czy herbata?" znika z ramówki TVP1 - poinformował dziś portal wirtualnemedia.pl . W związku z cięciami kosztów w Telewizji Polskiej, w czasie "Kawy czy herbaty?" nadawana będzie retransmisja "Poranka" TVP Info. Szef stacji, Piotr Radziszewski, nie wyklucza powrotu programu na antenę, jednak zastrzega, że wymagałoby to całkowitej zmiany formuły. Radziszewski mówił portalowi: "W paśmie porannym, gdy o widza walczą trzy stacje informacyjne, klasyczna telewizja śniadaniowa przestała się sprawdzać".

O wycofaniu "Kawy czy herbaty?" mówiło się już od kilku lat. W sezonie 2011-2012, udział programu w grupie komercyjnej (16-49 lat) wynosił niecałe 15 proc., a w kolejnym sezonie już tylko niewiele ponad 9 proc. Odświeżenie programu w styczniu tego roku i zamienienie go w program bardziej autorski nie poprawiło wyników oglądalności.

"Kawa czy herbata?" była nadawana od poniedziałku do piątku, od 6 do 8 rano. Na przestrzeni lat, program prowadzili m.in. Iwona Schymalla, Monika Luft, Rafał Ziemkiewicz czy Piotr Gembarowski. Jak podają wirtualnemedia.pl: "Większość prowadzących magazyn zajmie się w TVP innymi projektami. Agata Konarska ma pojawiać się w "Poranku TVP Info", Maciej Kurzajewski dostał właśnie własny cykl edukacyjny o giełdzie, Paulina Chylewska wraca do serwisów sportowych, zaś Beata Tadla w TVP1 prowadzi przede wszystkim "Wiadomości". Na razie nie wiadomo tylko, co dalej z Pawłem Pochwałą, który zajmował się jedynie prowadzeniem "Kawy czy herbaty?" (był jej gospodarzem od samego początku emisji)".

Więcej o: