Warmia: wykoleiła się lokomotywa pociągu relacji Szczecin - Białystok. Opóźnienia

Lokomotywa pociągu ?Rybak? wypadła z torów w sobotę około południa. W związku z wypadkiem linia kolejowa Pasłęk-Bogaczewo w województwie warmińsko-mazurskim jest całkowicie zablokowana. PKP informuje, że na trasie mogą wystąpić opóźnienia.

Lokomotywa pociągu relacji Szczecin - Białystok wykoleiła się ok. godz. 12.30 w rejonie między Pasłękiem i Bogaczewem. Nikomu nic się nie stało - taką informację dostaliśmy na Alert24 od pana Macieja. Wiesz więcej? Poinformuj nas - 605 24 24 24 .

Z torów wypadł jeden wózek lokomotywy pociągu "Rybak". Żaden z 450 pasażerów nie odniósł obrażeń.

Wykolejona lokomotywa zablokowała ruch kolejowy na odcinku między Pasłękiem a Bogaczewem. Do czasu zapewnienia komunikacji zastępczej pasażerom unieruchomionego składu rozdawano wodę mineralną z wagonu restauracyjnego. W pobliże miejsca wykolejenia lokomotywy podjechał - jadący w przeciwnym kierunku - pociąg relacji Szczecin-Olsztyn. Pasażerowie obu składów zamienili się miejscami, a oba pociągi pojechały z powrotem do stacji początkowych.

Prawie 450 osób z wykolejonego składu do Szczecina przeszło pod opieką drużyn konduktorskich do drugiego pociągu, którym kontynuowały podróż. Blisko 250 pasażerów jadących do Olsztyna odjechało po podstawieniu nowej lokomotywy.

Na miejsce wykolejenia lokomotywy przyjechał już dźwig kolejowy, który ma postawić ją na tory. Do tego czasu pociągi dalekobieżne są kierowane trasą okrężną przez Iławę.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!