Sondaż TNS Polska: PiS zdecydowanie wyprzedza PO

PiS o 11 punktów procentowych wyprzedza PO w najnowszym sondażu TNS Polska przygotowanym na zlecenie ?Wiadomości? TVP 1. Z badania przedstawionego w TVP Info wynika, że na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 43 proc. zdeklarowanych respondentów, a na PO - 32 proc. Oprócz dwóch partyjnych liderów w Sejmie znalazłyby się tylko cztery ugrupowania.

Obecny wynik Prawa i Sprawiedliwości jest o 3 punkty procentowe większy niż w badaniu sprzed miesiąca. Natomiast notowania rządzącej Platformy Obywatelskiej spadły o 2 punkty, a to oznacza, że na PO chce głosować 32 proc. wyborców. TVP Info zwraca uwagę , że PiS osiągnął największą od kilku lat przewagę nad głównym rywalem, przewagę, która sięga aż 11 punktów procentowych.

Według sondażu TNS Polska, na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej z 12 proc. poparciem oraz PSL, na które chce głosować 5 proc. respondentów.

Z zaledwie 3 proc. poparcie poza Sejmem znalazłby się Ruch Palikota, który w stosunku do poprzedniego badania, zaliczył spadek o 3 punkty proc.

Sondaż przeprowadzono 13 sierpnia na reprezentatywnej grupie dorosłych mieszkańców Polski. Błąd w badaniu wynosi +/- 3,1 proc. Podstawą procentowania są osoby, które deklarują chęć udziału w wyborach i są zdecydowane, na kogo oddać głos.

Chcesz na bieżąco śledzić wydarzenia w polityce krajowej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: