IKEA wycofuje ze sprzedaży tysiące łóżek dziecięcych, także w Polsce. Konstrukcja zagraża bezpieczeństwu

IKEA wycofuje ze swoich sklepów tysiące łóżek dziecięcych. Powodem jest wadliwa konstrukcja, która może stanowić zagrożenie dla dziecka - podaje BBC News. Znany producent mebli przyznał, że decyzja jest reakcją na kilka doniesień o złamanych barierkach ochronnych, z których wystaje metalowy pręt. Łóżka sprzedawane były m.in. w Polsce.

Firma zastrzega, że pręty mogą stanowić zagrożenie, chociaż do tej pory nie otrzymała żadnych zgłoszeń o jakichkolwiek urazach użytkowników.

Wadliwe modele łóżek to "Kritter junior" z numerami od 1114 do 1322 i "Singlar junior" z numerami od 1114 do 1318. Klienci z 17 krajów, w których dostępne w sprzedaży były te meble, mogą sprawdzić, czy nabyli wadliwy model, na karcie informacyjnej przymocowanej w okolicy wezgłowia lub od dołu łóżka. Firma zapewnia zwrot pieniędzy bądź "zestaw naprawczy".

IKEA poinformowała, że w samej tylko Szwecji sprzedała 10 tys. łóżek, które teraz wycofuje ze sklepów. Nie wiadomo, ile zostało sprzedanych w innych krajach.

Kraje, w których sprzedawane były wadliwe modele dziecięcych łóżek, to Belgia, Wielka Brytania, Chiny, Czechy, Irlandia, Izrael, Luksemburg, Malezja, Holandia, Norwegia, Portugalia, Słowacja, Szwecja, Szwajcaria, Tajlandia, Turcja oraz Polska.

Chcesz na bieżąco otrzymywać najważniejsze informacje? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: