Niemcy: pierwsze kościelne ?małżeństwo" homoseksualne u ewangelików

Po raz pierwszy w Niemczech zostało zawarte kościelne ?małżeństwo" homoseksualne. Zezwolił na to Kościół ewangelicki w Hesji i Nassau - jeden z 20 Kościołów krajowych, należących do Kościoła ewangelickiego w Niemczech (EKD).

Dwaj mężczyźni, Rüdiger i Christoph Zimmermann, zostali oficjalnie wpisani do rejestru małżeństw podczas ceremonii w kościele w Seligenstadt koło Frankfurtu nad Menem. Wcześniej zawarli oni cywilny "kontrakt wspólnoty życia".

Można zawierać wspomniane kontrakty

W Niemczech nie istnieją cywilne "małżeństwa" homoseksualne, jednak od 2001 r. można zawierać wspomniane kontrakty, dające prawa takie jak małżeństwom, z wyjątkiem adopcji dzieci i kwestii podatkowych. Jednak w czerwcu br. pary jednopłciowe uzyskały także zrównanie z małżeństwami w dziedzinie podatkowej.

Kościół ewangelicki w Hesji i Nassau od ponad 10 lat błogosławił pary homoseksualne, jednak dotychczas nie miały one statusu "małżeństwa".

Chcesz czytać najciekawsze informacje ze świata? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: