Uprowadzenia, wypadki, a nawet... atak 4-tonowego słonia morskiego. Problemy fotografów NG [INFOGRAFIKA]

Fotoreporterzy National Geographic żyją na krawędzi. Bywają porywani przez rebeliantów i atakowani przez niebezpieczne dzikie zwierzęta. Wielu z nich łapie egzotyczne choroby lub pasożyty. Serwis Thephotosociety.org opublikował wyniki ankiety na temat niebezpieczeństw grożących fotografom NG. Lista wydaje się nieprawdopodobna. Pokazuje, że życie fotografa to nie tylko przygody i bajeczne podróże.

Poniższa grafika pokazuje wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 45 fotografów pracujących dla National Geographic. Jej autorzy poprosili o napisanie, jakie ryzyko fotografowie musieli podjąć, by wykonać niesamowite zdjęcia. Niektóre towarzyszące fotoreporterom zagrożenia są nieprawdopodobne. Rozpięcie się pasa bezpieczeństwa w helikopterze lecącym nad wulkanem czy atak dzikiej pantery to tylko niektóre, wcale nie najbardziej przerażające z nich.

 

Fot. fp

Strona, na której zostały zamieszczone wyniki ankiety została zadedykowana Wesowi Skilesowi - zmarłemu fotografowi National Geographic. Skiles zginął podczas kręcenia filmu pod wodami oceanu u wybrzeży Florydy.

Chcesz wiedzieć więcej i częściej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: