Gdzie jest żona lidera scjentologów? Zgłoszono zaginięcie. Szybko się znalazła

Aktorka Leah Remini zgłosiła na policję zaginięcie Shelly Miscavige - żony przywódcy kościoła scjentologicznego. Według krytyków scjentologów Shelly nie pokazała się publicznie od 6 lat. Kościół scjentologiczny nie skomentował tej informacji. W przeszłości podkreślał, że żona Davida Miscavige'a wcale nie zaginęła. Według tabloidu TMZ policja odnalazła rzekomo zaginioną kobietę.

Informację o złożeniu przez Remini na policję doniesienia o zaginięciu żony lidera scjentologów podał Reuters, powołując się na źródła zbliżone do aktorki. Remini, znana z roli w serialu CBS "Diabli nadali", odeszła kilka tygodni temu z kościoła po tym, jak zaczęła zadawać zbyt dużo pytań o Shelly Miscavige i współwyznawcy objęli ją specjalnym nadzorem - napisał "New York Post".

Dlaczego żony lidera kościoła nie było na slubie Cruise'a?

Aktorka miała pytać m.in., dlaczego Shelly Miscavige nie była obecna na weselu gwiazdora Hollywood Toma Cruisa z aktorką Katie Holmes - twierdzi "N.Y.Post" . Przedstawiciele Remini nie potwierdzili tej informacji. Działania aktorki miały mocno rozzłościć starszych stopniem członków kościoła. Organizacja, założona w 1954 r. przez pisarza science fiction L. Rona Hubbarda, buduje swoją popularność m.in. wykorzystując wizerunek znanych aktorów i celebrytów, jak Cruise czy John Travolta.

Policja potwierdza: jest zgłoszenie...

Policja w Los Angeles potwierdziła, że otrzymała zgłoszenie o zaginięciu Miscavige, nie potwierdziła jednak, czy to Remini złożyła to doniesienie ani też kiedy zostało ono złożone.

Kościół scjentologiczny na razie nie wypowiedział się w tej sprawie, jednak w przeszłości ta organizacja religijna niezmiennie podkreślała, że żona Davida Miscavidge'a wcale nie zaginęła.

...i znajduje zaginioną

Według niepotwierdzonych jeszcze najnowszych informacji podanych przez amerykański tabloid TMZ policja z Miasta Aniołów zamknęła już śledztwo, ponieważ rzekomo zaginiona... znalazła się. Jak pisze TMZ, funkcjonariusze widzieli żonę Miscavige'a na własne oczy . Tabloid nie podaje jednak okoliczności i szczegółów tego spotkania.

Więcej o: