Adwokat: "Słowik" zamierza żyć zgodnie z prawem. Nie chce odszkodowania

- Andrzej Z. "Słowik" zamierza żyć zgodnie z prawem i nie będzie domagał się odszkodowania za 13 lat spędzonych w areszcie - powiedział jego adwokat. Były gangster opuścił po godz. 9 rano areszt przy ul. Rakowieckiej w Warszawie.

Andrzej Z. nie chciał po wyjściu z aresztu rozmawiać z dziennikarzami. Ubrany w garnitur wsiadł do taksówki i odjechał. W jego imieniu mówił adwokat. - Andrzej Z. pseudonim "Słowik" chciałby zbudować relację ze swoim 13-letnim synem, którego nie zna z wolności, którego widział tylko przez kraty. Pan Andrzej chciałby udowodnić społeczeństwu, że jest dobrym obywatelem i że w jego przypadku proces resocjalizacji przebiegł prawidłowo - powiedział.

Adwokat przekazał również, że Andrzej Z. nie będzie domagał się odszkodowania. Dodał, że "Słowik" przebywa teraz w Warszawie w towarzystwie swojego syna. Jakie ma plany? - Chce odpocząć i spróbować się odnaleźć w nowych realiach. Znaleźć swoje miejsce - powiedział. - Nie wiem, z czego będzie żył - dodał.

Adwokat powiedział także, że jego klient ma świadomość, iż będzie monitorowany. Nie obawia się jednak tego, bo zamierza żyć zgodnie z prawem.

Groziło dożywocie

W środę sąd uniewinnił "Słowika" od zarzutu nakłaniania do zabójstwa generała Marka Papały. Spędził za kratkami ponad 10 lat. Najpierw odsiadywał wyrok sześciu lat więzienia za kierowanie gangiem pruszkowskim, później siedział w areszcie w związku ze sprawą zabójstwa Papały.

"Słowikowi", podobnie jak Ryszardowi Boguckiemu, ws. zabójstwa Papały formalnie groziło dożywocie. Andrzeja Z. oskarżono o nakłanianie za 40 tys. dolarów płatnego zabójcy - Artura Zirajewskiego, ps. "Iwan" - do zabójstwa Papały. Boguckiemu zarzucano nakłanianie do zabójstwa oraz obserwowanie miejsca zbrodni.

Chcesz na bieżąco śledzić wydarzenia w kraju i na świecie? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: