Żakowski: Jedność PO odbudowuje się na trupie Gowina. Skonsolidował partię i chylące się ku upadkowi przywództwo

- Mam wrażenie, że jedność PO odbudowuje się na trupie Gowina. Styl, w jakim zakwestionował przywództwo PO, spowodował konsolidację większości partii - powiedział w Poranku Radia TOK FM Jacek Żakowski. Wiesław Władyka z "Polityki" stwierdził jednak, że "zacietrzewienie" Gowina nie pomaga Platformie. - Walcząc o stanowisko lidera, neguje sens istnienia rządu i partii - ocenił publicysta.

Jarosław Gowin kontynuuje swoją kampanię w wyborach na przewodniczącego PO. Wczoraj w Katowicach zapowiadał , że w przypadku zwycięstwa "zdemokratyzuje partię". Według Jacka Żakowskiego w Platformie Obywatelskiej panuje już zgodność co do tego, że Gowin wysuwa się poza partię. - Mam wrażenie, że jedność PO odbudowuje się na trupie Gowina. Styl, w jakim zakwestionował przywództwo PO, spowodował konsolidację większości partii, odbudowanie przywództwa, które chyliło się ku upadkowi - mówił publicysta w Poranku Radia TOK FM. Tomasz Lis przyznał, że Gowin zachowuje się jak outsider. - Nie myślę jednak, że przywróciło to jedność w partii - zaznaczył naczelny "Newsweeka", dodając, że kondycja partii zależy od stosunków na linii Donald Tusk - Grzegorz Schetyna.

"Gowin neguje sens istnienia rządu i partii"

- Już widzę, jak Gowin znajduje się poza PO, widzę głosy pełne troski i oburzenia, że oto kolejna ofiara, kolejny wypchnięty z partii. Jak przeglądam listę wypchniętych, w większości oni sami się wypychali, i to jest przypadek Gowina - mówił Tomasz Wołek. - Mamy tu do czynienia z dywersją, zanegowaniem formatu partii przez jednego z liderów - ocenił Wiesław Władyka z "Polityki". Zdaniem publicysty Gowin jest zacietrzewiony, a jego słowa i działania powodują eskalację konfliktu z PO. - Jakby startował przeciwko największym wrogom na scenie politycznej. Staje się przez to nieco karykaturalny, bo zaprzecza własnemu życiorysowi politycznemu - mówił Władyka, przypominając, że Gowin będąc w rządzie, nie zgłaszał większych zastrzeżeń. - Walcząc o stanowisko lidera, neguje sens istnienia rządu i partii - skwitował publicysta.

Więcej o: