Gowin odpowiada internautom. "Ruch Narodowy? Wielu wartościowych ludzi"

Jarosław Gowin odpowiadał dzisiaj na pytania użytkowników Wykop.pl. Jedni chcieli wiedzieć, ile zarabia były minister sprawiedliwości, inni, co sądzi o ministrze Jacku Rostowskim. Część odpowiedzi mogła zaskoczyć. Polityk PO mówił m.in. o likwidacji gimnazjów i sympatii, jaką darzy Ruch Narodowy.

Wykopowicze od godz. 19 mogli zadawać pytania, na wybrane przez Gowina dostać też odpowiedź. A zaczęło się od pieniędzy. Poseł Platformy oświadczył, że zarabia "9500 brutto + 2000 nieopodatkowanej diety". U części odpowiedź wprost wzbudziła entuzjazm. Inni studzili. "Co jest zaskakującego w przyznaniu czegoś, co jest publicznie dostępne, chociażby na stronie Sejmu?" - pisał użytkownik kravjec.

"Cenię Republikanów, sam czuję się republikaninem"

Zaskoczyć mogła odpowiedź na pytanie o stosunek do Ruchu Narodowego. "Wielu wartościowych młodych ludzi (w tym mój syn), diagnozy często słuszne, recept brak", stwierdził polityk Platformy.

Dopytywany, "czy nie lepiej byłoby przyłączyć się do pana Wiplera i budować razem "Republikanów", zamiast ratować "kolosa na glinianych nogach", jakim jest PO?", odpisał: "Cenię Republikanów, sam czuję się republikaninem. Mam nadzieję, że zrobię z PO partię republikańską".

Gowin pochlebnie wypowiadał się też o byłym prezydencie. "Podobała mi się wschodnia polityka prezydenta Kaczyńskiego", napisał.

"Piłem piwo nie w miejscu pracy"

Z kolei mało pochlebnie wypowiedział się o ministrze finansów Jacku Rostowskim. "W tamtej kadencji mu ufałem, w tej - zdecydowanie nie".

Były minister sprawiedliwości ma też swoje zdanie na temat edukacji. "Zlikwidowałbym gimnazja, a do edukacji wprowadziłbym mechanizmy rynkowe poprzez bon", napisał Gowin.

Jeden z internautów zapytał: "Wyjaśni pan, jak to było z alkoholem, który pił pan w miejscu pracy?". Gowin tłumaczył: "Piłem piwo nie w miejscu pracy, tylko w sejmowej kawiarni, i nie w czasie pracy, tylko w przerwie między obradami a głosowaniami". Wykopowicze chcieli też wiedzieć, czy Gowin chciałby, aby antykoncepcja hormonalna zniknęła z aptek. "Jestem za klauzulą sumienia dla aptekarzy, aby mogli odmawiać sprzedaży środków wczesnoporonnych", oświadczył.

Chcesz wiedzieć więcej o wyborach w PO? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: