Ukradli cysternę pełną cyjanku. Policja ostrzega mieszkańców przed niebezpieczeństwem

Policja z Johannesburga wciąż szuka skradzionej cysterny wypełnionej silną trucizną - cyjankiem. - Trucizna jest śmiertelnie niebezpieczna dla mieszkańców - informuje ?News24?.

Do kradzieży pojazdu Krome Metal Chemicals doszło w sobotę w mieście Midrand, w prowincji Gauteng w Republice Południowej Afryki. Mieszkańcy zostali poinformowani o zdarzeniu i poproszeni o współpracę. Każdy, kto będzie posiadał informacje na temat lokalizacji cysterny, proszony jest o zgłoszenie się na policję.

Śmiertelna trucizna

- Wdychanie tej trucizny prowadzi do śmierci - apelowała News24 podpułkownik Katlego Mogale. Cyjanek uszkadza system nerwowy, serce, nerki. Do reakcji dochodzi w momencie kontaktu toksycznej substancji ze skórą.

- Objawy zatrucia są następujące: podrażnienie błony śluzowej i gałek ocznych, poparzenia skóry, problemy z oddychaniem, wreszcie śmierć - tłumaczyła Kartlego Mogale.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o wydarzeniach na świecie? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!