"Wieczorynka" od września tylko w weekendy. Nie zniknie całkiem z anteny

Jesienna ramówka TVP1 (jeszcze nie zatwierdzona przez zarząd) przewiduje "Wieczorynkę" wyłącznie w soboty i niedziele. W dni powszednie program zniknie z anteny - informuje "Press".

Od września w dni powszednie nie zobaczymy w TVP1 "Wieczorynki". Kultową dobranockę będzie można zobaczyć wyłącznie w weekendy - tak wynika z jesiennej ramówki stacji, jeszcze nie zatwierdzonej przez zarząd.

"Wieczorynka" znika, a TVP ABC dopiero w 2014 roku

Juliusz Braun zapewniał, że "Wieczorynka" zniknie wtedy, kiedy powstanie nowy kanał tematyczny dla dzieci - TVP ABC. Dziś "Press" informuje, że stacja zostanie uruchomiona dopiero w kwietniu 2014 roku. TVP ABC będzie emitowało nie tylko bajki i filmy animowane, ale również programy edukacyjne.

W czerwcu prezes Telewizji Polskiej poinformował o zdjęciu kultowej dobranocki z anteny. Juliusz Braun wyjaśniał, że program nie cieszy się popularnością i przyciąga przede wszystkim emerytów, a nie dzieci. - Nieuchronnie skończyła się epoka, w której "Wieczorynka" wyznaczała rytm dnia w polskich domach: o godz. 19 dzieci siadały przed telewizorem, a potem szły spać - mówił.

Internauci domagali się odwołania decyzji

Decyzja prezesa TVP1 oburzyła internautów. Na Facebooku pojawiły się grupy "Ocalmy "Wieczorynkę w TVP1" , w której obrońcy dobranocki domagali się nie tylko odwołania decyzji, ale wręcz usunięcia Juliusza Brauna ze stanowiska. - Emeryci są jak dzieci. Więc o co chodzi? A druga sprawa, chyba najważniejsza. Wcale mnie nie dziwi, że dobranocki przyciągają emerytów, skoro TVP puszcza bajki z ich młodzieńczych lat :) Trzeba wiedzieć, jak i czym zainteresować widza, ale TVP woli usunąć program i problem zniknie. Tylko głupi płaci abonament - komentował pod artykułem Gazety Perora_agresji. Z argumentami TVP1 nie zgadzał się również Ben-oni: - To dlaczego Braun nie zlikwiduje 'Wiadomości'? Przecież TVP ma kanały informacyjne.

Więcej o: