Nocne modlitwy w intencji kardynała Hosera. "Uczestniczymy w wielkim dziele walki duchowej"

Wierzmy, że nasza wspólna modlitwa przyczyni się do tego, aby Moc Boga zwyciężyła wszelkie ludzkie plany, opory, słabości i zranienia - mówił bp Marek Solarczyk podczas mszy na warszawskim Bródnie. 800 osób z całej diecezji warszawsko-praskiej modliło się w intencji abp. Henryka Hosera.

- Zebraliśmy się tutaj, aby prosić za całą naszą wspólnotę diecezjalną, wierząc, że nasza obecność, modlitwa i nasze zawierzenie Bogu mają autentyczną moc. Moc, która sprawi, że Moc Boga zwycięży wszelkie ludzkie plany, opory, słabości i zranienia - mówił biskup pomocniczy diecezji bp Marek Solarczyk, który przewodniczył mszy św. sprawowanej przed północą.

W kościele pw. Świętej Faustyny na warszawskim Bródnie odbyło się nocne czuwanie Kół Żywego Różańca, w czasie którego ponad 800 osób z całej diecezji warszawsko-praskiej modliło się w intencji abp. Henryka Hosera i całej diecezji. - Uczestniczymy w wielkim dziele walki duchowej - podkreślił duchowny.

W homilii bp Solarczyk przypomniał, że Kościół to Mistyczne Ciało Jezusa Chrystusa. - Wszyscy wierzący, będąc jego członkami, jak tłumaczy św. Paweł Apostoł, nieustannie na siebie oddziałujemy, odciskając i rozprzestrzeniając na tych, którzy są obok albo obraz Boga i jego dary, albo coś przeciwnego - zauważył kaznodzieja.

Bp Solarczyk zaapelował: - Nie dajmy sobie odebrać ufności, że także w sercach ludzi, których niesiemy w naszej modlitwie, Pan Bóg powie słowo uspokojenia, słowo zwycięstwa, słowo nadziei, słowo, które będzie pokazywało i sprawiało, że to, co jest dziełem udoskonalenia, stanie się zarówno naszym udziałem, jak i innych - mówił kaznodzieja.

Więcej o: