Głośny wybuch na lotnisku w Pekinie. Człowiek na wózku inwalidzkim zdetonował bombę

Na lotnisku w Pekinie przed halą przylotów nastąpił głośny wybuch - informują chińskie media. Na Twitterze pojawiły się już pierwsze zdjęcia całego wydarzenia. Według świadków mężczyzna na wózku inwalidzkim zdetonował bombę domowej roboty. Jedyną osobą ranną w wybuchu był sam sprawca.

Wybuch nastąpił przed halą przylotów terminalu 3 lotniska w Pekinie. Na Twitterze opublikowano już pierwsze zdjęcia całego wydarzenia:

O eksplozji poinformowała, powołując się na świadków, oficjalna chińska agencja informacyjna Xinhua. Chiński kanał telewizyjny China Central Television poinformował na swoim mikroblogu w serwisie Weibo (chiński odpowiednik Twittera), że mężczyzna zdetonował paczkę prochu używanego do fajerwerków tuż przed halą przylotów.

Terminal 3 wypełniły kłęby dymu, z początku ewakuowano znajdujących się w nim ludzi. "Potężna eksplozja, a potem dym, kurz i panika" - opisuje wybuch na Twitterze dyrektorka ds. Azji Północnej i doradca ds. Chin w pekińskim think-tanku International Crisis Group, Stephanie Kleine-Ahlbrandt, która przypadkiem była na lotnisku.

"Nie mam pojęcia, co się dzieje, ale pełno tu policji, wszyscy są rozemocjonowani, a policjanci wściekli. Kazali wszystkim wyjść" - dodaje.

Pekińskie media cytowane przez South China Morning Post twierdzą, że w wybuchu ranna została co najmniej jedna osoba - człowiek na wózku inwalidzkim. Został odwieziony do szpitala. Jak donosi korespondent "Telegrapha" w Pekinie Malcolm Moore, mężczyzna przeżył wybuch. Według relacji świadków to właśnie on zdetonował domowej roboty ładunek wybuchowy. Zdjęcia na Twitterze sprzed wybuchu rzeczywiście pokazują człowieka na wózku, wymachującego trzymaną w ręce paczką:

Jak informuje Russia Today , powołując się na chińską telewizję CCTV News, mężczyzna nazywa się Ji Zhongxing, pochodzi z Shangdongu. Tymczasem ekipy sprzątaczy lotniska natychmiast ruszyły na miejsce zdarzenia. "Terminal 3 działa już normalnie, otworzyli halę przylotów, podłoga została umyta - informuje Malcolm Moore:

Chcesz na bieżąco śledzić wydarzenia na lotnisku w Pekinie? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: