Carnajew nie był pierwszy. Na okładkach lądowali Hitler, Stalin, Charles Manson... [ZDJĘCIA]

Po skandalu z okładką "Rolling Stone" z zamachowcem z Bostonu Dżocharem Carnajewem internauci wyciągnęli z przeszłości inne kontrowersyjne okładki amerykańskich czasopism. Bogatą praktykę umieszczania zbrodniarzy na okładkach ma szczególnie tygodnik "Time". Trafiali tam m.in. Hitler, Stalin, a ostatnio Osama ben Laden.

Umieszczenie Carnajewa, współsprawcy (wraz z bratem Tamerlanem) krwawego zamachu podczas maratonu w Bostonie , na okładce magazynu "Rolling Stone" wywołało w USA skandal. Czeczen wyglądał na pierwszej stronie pisma jak młodociana gwiazda rocka:

Źli ludzie lądują na okładkach jak gwiazdy rocka

"Brawo, robicie gwiazdę z terrorysty". "Miejcie trochę szacunku dla ofiar" - komentowali internauci. I przypomnieli inne okładki z przeszłości - "Rolling Stone'a" oraz "Time'a", na których pojawiały się czarne charaktery znacznie większego kalibru niż Carnajew.

Plejadę "gwiazd" "Time'a" otwierają Adolf Hitler i Józef Stalin. Okładki tego prestiżowego tygodnika "ozdobili" również Osama ben Laden czy zamachowiec z Oklahoma City Timothy McVeigh.

[KLIKNIJ W ZDJĘCIE, BY PRZEJŚĆ DO GALERII]

Fot. NASA/GSFC/Arizona State University

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: