Wypadek autokaru Polski Bus w Warmińsko-Mazurskiem: 13 rannych

13 osób zostało rannych w wypadku autokaru linii Polski Bus na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Napierki w Warmińsko-Mazurskiem.

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 7. Autobus linii Polski Bus, którym podróżowały 32 osoby, zderzył się z autem osobowym, którym jechały dwie osoby. Rejsowy autobus jadący w stronę Warszawy wyprzedzał osobową mazdę, która w tym momencie skręcała w lewo. Pojazd wpadł do rowu i uderzył w drzewo.

Byłeś świadkiem wypadku, wiesz więcej? Poinformuj Alert24

Z 32 osób 13 jest poszkodowanych, trzy wymagały pomocy strażaków przy wydobyciu z autobusu. Teraz na miejscu pracują strażacy - powiedział TVN24 Andrzej Osowski z miejscowej straży pożarnej.

Sześć osób zostało zabranych do szpitali, reszta rannych nie wymagała pilnej pomocy. - Ranni są w różnym stopniu. Kierowca autobusu został przewieziony do szpitala. Reszta jest opatrywana na miejscu - mówi lokalnemu oddziałowi Gazety Wyborczej Izabela Niedźwiedzka, rzeczniczka olszytńskiej policji. Kierowcę mazdy, z którą zderzył się autobus, przebadano alkomatem. Był trzeźwy.

Chcesz śledzić najnowsze informacje z Polski? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: