Ruszył proces lidera kibiców Legii, "Starucha". Akt oskarżenia cieniutki, ma zaledwie 6 stron

To będzie głośny proces. Piotr S. to jeden z najbardziej znanych kibiców w Polsce. Współpracował też jako felietonista z "Gazetą Polską Codziennie". Nic dziwnego, że jego proces budzi emocje w środowisku kibiców i w prawicowych mediach, które widzą w nim więźnia sumienia - ofiarę rządowej wojny ze stadionowymi bandytami.

Piotr S. będzie sądzony za przestępstwo narkotykowe. Prokurator Walerian Janas z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie postawił mu dwa poważne zarzuty. W maju 2010 r. "Staruch" miał kupić kilogram amfetaminy od handlarza narkotyków Marka H. na stacji benzynowej na warszawskim Gocławiu. Według prokuratury było umówione jeszcze jedno spotkanie, na którym negocjowano sprzedaż kolejnych 5 kilogramów. Ale do zakupu nie doszło.

Słabe dowody przeciw "Staruchowi". Jeden świadek

Tyle ustaliła prokuratura. Akt oskarżenia z uzasadnieniem jest cieniutki. Zaledwie sześć stron. Wszystko opiera się zaś na zeznaniach Marka H., wcześniej karanego za rozboje i pobicie policjanta, obecnie ze statusem świadka koronnego. O "Staruchu" opowiedział śledczym, gdy wpadł podczas przemytu narkotyków z Holandii w 2011 r.

Fragment jego zeznań z 2011 r.: "W maju 2010 r. skontaktował nas ze sobą "Norweg". "Staruch" chciał ode mnie brać amfetaminę, bo on wysyła ją do Szwecji. Wiem, że bierze ją od Damiana M., ale wtedy akurat Damian jej nie miał". Marek H. tylko negocjował cenę ze "Staruchem". Amfetaminę miał dostarczyć kurier Rafał S. ps. "Hrabia". Później zeznał jeszcze, że Damian M., z którym siedział w więzieniu we Włocławku, miał mu opowiadać, że "Staruch" handluje dla niego.

Zobacz wideo

Cały artykuł w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" .

Więcej o: