Bractwo Muzułmańskie: Prezydent Egiptu jest ukrytym Żydem

Oficjalna strona internetowa Bractwa Muzułmańskiego podała, że sprawujący urząd prezydenta Egiptu Adli Mansur jest w rzeczywistości ukrytym Żydem. Objęcie przez niego stanowiska jest częścią planu USA i Izraela, zgodnie z którym następnym prezydentem Egiptu ma zostać Mohamed ElBaradei - cytuje stronę IkhwanOnline ?The Washington Post?.

Według artykułu Mansur "jest członkiem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, który jest żydowską sektą". Nie jest to zgodne z prawdą, ponieważ adwentyści są w istocie jednym z odłamów protestantyzmu. Bractwo pisze również, że nowy prezydent Egiptu próbował stać się chrześcijaninem, czemu miał przeciwstawić się zwierzchnik Kościoła koptyjskiego, odmawiając Mansurowi chrztu.

Objęcie stanowiska prezydenta jest, według artykułu, częścią spisku USA i Izraela mającego na celu przekazanie władzy w ręce Mohameda ElBaradei'a - egipskiego polityka, byłego dyrektora generalnego Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) i laureata Pokojowej Nagrody Nobla w 2005. ElBaradei odmówił udziału w konferencji, na której miano zaprzeczyć Holocaustowi. To - zdaniem Bractwa - był gest w stosunku do Żydów, którzy, wraz z USA i wojskowymi z Egiptu, mieli usadowić polityka na fotelu prezydenckim.

Przewodniczący egipskiego trybunału konstytucyjnego Adli Mansur został w czwartek zaprzysiężony na tymczasowego prezydenta Egiptu. Dzień wcześniej wojsko odsunęło od władzy dotychczasowego szefa państwa Mohammeda Mursiego.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o wydarzeniach z kraju i ze świata? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: