Kostaryka przypadkiem wprowadziła możliwość zawierania homoseksualnych związków partnerskich

Na Kostaryce przez niedopatrzenie wprowadzono poprawkę, która umożliwia zawieranie homoseksualnych związków partnerskich - informuje gazeta "La Nación".

Poprawkę dotyczącą określenia, że związek nie dotyczy tylko mężczyzny i kobiety, wprowadzono podczas pracy nad ustawą o związkach partnerskich - informuje Huffington Post , powołując się na "La Nación".

Konserwatyści domagają się teraz od prezydent Laury Chinchill zawetowania ustawy, stwierdzając, że "czują się oszukani" i "popełnili błąd" podczas głosowania. Justo Orozco z konserwatywnej Kostarykańskiej Partii Odnowy chce zbadania zaistniałej sytuacji, ponieważ "nie można dać prawa tym, którzy na to nie zasługują". Z kolei lewicowy polityk Jose Maria Villalta wytyka, że partia konserwatywna po prostu nie przeczytało ustawy przed jej zatwierdzeniem.

Jeśli prawo zostanie zatwierdzone, Kostaryka będzie jednym z pięciu krajów Ameryki Łacińskiej, w których obowiązują prawnie związki homoseksualne. Miesiąc temu podobne prawo wprowadziła Brazylia.

Więcej o: