SLD tworzy uchwałę potępiającą Balcerowicza i Buzka za OFE

SLD przygotowuje uchwałę potępiającą byłego ministra finansów i wicepremiera Leszka Balcerowicza, a także premiera Jerzego Buzka za reformę emerytalną z końca XX w. - dowiedziała się ?Rzeczpospolita". Zdaniem SLD zmiany wprowadzono nie dla emerytów, ale dla osób zarabiających na obsłudze OFE.

- Te 17 mld zł, które otwarte fundusze emerytalne wydały na zarządzanie, to pieniądze dla emerytów stracone. Odpowiedzialni za tę reformę, czyli Leszek Balcerowicz i Jerzy Buzek, powinni zostać rozliczeni. W sobotę będziemy się zastanawiać, czy skierować do Sejmu projekt uchwały potępiający tę reformę i poprzednie reformy Balcerowicza - mówi "Rzeczpospolitej" Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD.

Pomysł nie podoba się ekonomiście prof. Witoldowi Orłowskiemu. Uważa, że SLD powinien potępić również Leszka Millera, Józefa Oleksego czy Włodzimierza Cimoszewicza. - Bo ta reforma była przygotowywana wspólnie - mówi Orłowski. Dodaje następnie: - Mówienie czegoś takiego to jest zwykła hucpa.

Czytaj więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Chcesz na bieżąco śledzić najważniejsze wydarzenia? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: