MSW i Seremet: Prokurator ds. przestępstw rasistowskich w każdym okręgu. Dostępny 24h

- Jestem przekonany, że wspólne wysiłki przyniosą efekt - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz o współpracy MSW i prokuratury w zakresie zwalczania przestępstw o podłożu rasistowskim. Minister spraw wewnętrznych i prokurator generalny na wspólnej konferencji zapowiedzieli, że walka z tym procederem będzie priorytetem policji i prokuratury. - To zjawisko groźne dla ładu społecznego - podkreślił Andrzej Seremet.

- Zdajemy sobie sprawę, że to zjawisko nie zniknie w ciągu najbliższych paru miesięcy. Determinacja państwa jest silna, ale wymaga wielu wysiłków i jeszcze trochę czasu - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz. Minister nie ukrywał, że wiąże duże nadzieje ze współpracą z Prokuraturą Generalną. - To przyniesie efekt - stwierdził.

Również uczestniczący w dzisiejszej konferencji Andrzej Seremet dodał, że współpraca policji i prokuratury jest niezbędna, ponieważ "w razie braku reakcji z strony państwa zjawisko przestępczości na tle rasowym może przynieść niepowetowane szkody społeczeństwu i państwu". - Nie zabraknie nam determinacji i skuteczności w zwalczaniu tego zjawiska - zapowiedział.

Seremet zapowiedział, że prokuratura w każdym okręgu wskaże prokuratorów odpowiedzialnych za prowadzenie tego rodzaju spraw. - W każdym okręgu z imienia na nazwiska będzie znany prokurator lub dwóch, którzy będą referowali takie postępowania. Będzie dostepny przez 24 godziny na dobę - powiedział.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o ważnych decyzjach polityków? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: