"Wg Staniszkis wszyscy jesteśmy zmęczeni PO? Wnoszę więc, że wróży nam wypoczynkowe wczasy z PiS..."

Jaką przyszłość z Jarosławem Kaczyńskim u władzy widzi Stanisław Tym? "Polskie będą banki, ochrona zdrowia, mieszkania, rodziny, dzieci, emeryci, szkoły i przedszkola dla każdego, a ziemia tylko dla polskich rolników" - pisze w najnowszym wydaniu tygodnika "Polityka".

Tym w najnowszej "Polityce" wraca do weekendowych konwencji partyjnych - Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej. Krytykuje, że PO ma problem z rządzeniem i - podobnie jak PiS - nie do końca wie, co zrobić w Polsce. Felietonista odnosi się też do komentarzy po konwencjach, przytacza np. opinię prof. Jadwigi Staniszkis, która stwierdziła: "Wszyscy jesteśmy zmęczeni rządami Platformy".

"Z tego wnoszę, że wróży nam wypoczynkowe wczasy z PiS. Pomniki brata w całej Polsce, no i wszystko to, co zapowiada Kaczyński, że zrobi, bo Polska bezpieczna to Polska bez Tuska" - pisze Tym. I wymienia: "Polskie będą banki, ochrona zdrowia, mieszkania, rodziny, dzieci, emeryci, szkoły i przedszkola dla każdego, a ziemia tylko dla polskich rolników. Pod wodzą Kaczyńskiego bezrobocie samo się skasuje, bo PiS ma pracę 'dla tych, co w Polsce, i dla tych, co poza Polską'. Jedynie Tusk zostanie bezrobotny i za granicą".

Felietonista "Polityki" podsumowuje: "Szkoda, że prezes PiS nie ogłosił nazwiska geologa, który mu u nas odkryje kilka kopalni złota na urzeczywistnienie tych planów. Ma jednak pomoc. Platformie nie chce się rządzić z głową, tylko ot tak - na drut".

Cały komentarz w najnowszym wydaniu tygodnika.

Więcej o: