Janusz Weiss zwolniony z Radia Zet. Po 23 latach

- Radio Zet po 23 latach zwolniło Janusza Weissa, współtwórcę rozgłośni - podaje ?Presserwis?. - Powodem rzekomo mają być oszczędności - mówi sam Weiss.

O zwolnieniu Weiss dowiedział się w piątek. - Moja audycja miała najwyższą słuchalność. Nie mogę tego zrozumieć, na czym zależy radiu? Na utracie słuchaczy? - pyta Weiss.

Jednak Rafał Olejniczak, redaktor naczelny Radia Zet, nie potwierdza, że powodem rozstania się z Weissem były pieniądze. - Z powodu wielkiego szacunku, jaki mam do Janusza, nie chcę mówić więcej niż trzeba - mówi w rozmowie z serwisem .

"Dzwonię do Pani/Pana..."

Weiss ostatnio prowadził program "Wszystkie pytania świata". Wcześniej był gospodarzem audycji "Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie", którą prowadził przez blisko 21 lat. Pod koniec ub.r. Radio Zet emitowało jego autobiograficzną powieść w odcinkach - można jej było słuchać po północy.

W 1990 roku razem z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył Radio Zet. W TVP prowadził także teleturnieje "Miliard w rozumie". Odsunięty został z pracy w TVP po wystąpieniu w reklamie telewizyjnej funduszu emerytalnego.

Zobacz wideo

Chcesz na bieżąco śledzić informacje o rynku mediów? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Więcej o: