Staniszkis: Wszyscy w Polsce są zmęczeni Tuskiem, ale najbardziej sama PO

"Wszyscy w Polsce są zmęczeni Tuskiem, ale najbardziej sama PO" - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej prof. Jadwiga Staniszkis. Wytyka też PiS, że jest partią "nieczytelną". Ocenia, że realne zmiany w polskiej polityce są możliwe po kongresach obu partii.

Zjazdy PO i PiS na Śląsku. Porównujemy programy [ 6 KLUCZOWYCH KWESTII ]

- Tusk powinien zostać symbolicznym przewodniczącym [PO], by zapobiec podziałowi do wyborów parlamentarnych - uważa prof. Staniszkis. W rozmowie z "Rzeczpospolitą" wskazuje, że w Platformie powinni zostać zarówno Schetyna "jako mocny sekretarz generalny", jak i Jarosław Gowin "wzmacniający prawe skrzydło". "Bez nich PO osłabnie" - konkluduje socjolog.

Staniszkis: PiS jest partią nieczytelną

Prof. Staniszkis krytykuje też PiS. - Społeczeństwo nie ufa partii Kaczyńskiego, bo nie wie, jakich spodziewać się [po niej] rządów - podkreśla w wywiadzie. Dodaje, że "za mało w PiS jest konstruktywnego radykalizmu, za dużo symbolicznej ekstremy i półśrodków".

Socjolog zaznacza, że PiS "ma pomysły", ale jest partią "nieczytelną". - Co jakiś czas wyciągany jest inny zestaw zagadnień. I nie wiadomo, czy PiS chodzi o "Boga Wszechmogącego" (wg. Jarosława Kaczyńskiego Konstytucja RP powinna zaczynać się słowami: "W imię Boga Wszechmogącego" - red.), czy o gospodarkę - konkluduje prof. Staniszkis.

Więcej na stronach "Rzeczpospolitej" .

Więcej o: