Sienkiewicz: Alarmy by造 fa連zywe. To nieprawdopodobna hucpa

- W 21 instytucjach na terenie kraju trwa sprawdzenie pirotechniczne; nie ma zagro瞠nia dla 篡cia i zdrowia obywateli - poinformowa szef MSW Bart這miej Sienkiewicz. - Mamy do czynienia z fa連zywymi alarmami bombowymi - powiedzia minister.

Minister uspokoił, że sytuacja jest już opanowana i że alarmy były fałszywe. - Nie istnieje zagrożenie życia i zdrowia, choć trwają jeszcze czynności sprawdzające - powiedział.

Dodał, że powołał specjalny zespół pod swoim kierownictwem, w skład którego wchodzą wszystkie podległe ministerstwu służby.

- Jest to w tej chwili kwestia priorytetu - ustalenie sprawców tej nieprawdopodobnej hucpy - poinformował.

Minister przypomniał, że za tego typu czyn grozi do ośmiu lat więzienia. - Mam nadzieję, że finał tej historii odbędzie się na sali sądowej i sąd doceni skalę wydarzenia i będzie można liczyć na najwyższy wymiar sądowy - dodał.

Alarmy w całej Polsce

Seria ewakuacji w szpitalach, prokuraturach, sądach, urzędach. Anonimowe e-maile o fałszywych ładunkach wybuchowych postawiły w stan gotowości policję w co najmniej kilkunastu miastach: Warszawie, Katowicach, Gliwicach, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Koszalinie, Ostrołęce, Jeleniej G鏎ze, , Krakowie. Najdotkliwiej konsekwencje alarmów odczuwają szpitale, bo kompletnie destabilizują opiekę nad pacjentami.

Zobacz wideo

Chcesz na bieżąco wiedzieć o działaniach policji i ABW, które poszukują sprawcy alarmów? Masz telefon z Androidem? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Najważniejsze informacje codziennie, na żywo w Twoim telefonie!

Wi璚ej o: