Zderzenie busów na drodze Lublin - Warszawa. 4 osoby nie żyją 

Cztery osoby zginęły w wyniku zderzenia dwóch busów, na drodze krajowej DK17, Lublin - Warszawa. Ofiary to jedna kobieta i trzech mężczyzn, w wieku od 28 do 55 lat, wśród nich są kierowcy obu pojazdów. Do wypadku doszło nad ranem. Prawdopodobnie jeden z kierowców busów chciał wyminąć dwie rowerzystki. 

Około godziny 2 nad ranem w miejscowości Parafianka koło Strzyżewic na drodze krajowej Lublin - Warszawa czołowo zderzyły się dwa busy. To miejscowość około 20 km od Lublina.

Przyczyny wypadku ustalą biegli. Policja ma wstępne informacje, że środkiem drogi krajowej jechały dwie rowerzystki. Kierowca jednego z busów chciał je ominąć i wtedy doszło do tragedii. Tożsamość rowerzystek na razie nie jest ustalona. - A to dla nas kluczowi świadkowie - mówi Marcin Koper, rzecznik policji w Puławach.

Jeden z busów, jak informuje policja, był nieprzystosowany do przewożenia osób. Zamiast dwóch, jechało nim pięć osób. Siedziały na metalowych krzesełkach, z tyłu pojazdu. Drugim busem podróżowało 9 osób. Nie były to busy rejsowe.

Rannych jest w sumie 10 osób - 7 spośród tych 10 poszkodowanych ma mieć ciężkie obrażenia. Trafili do szpitali m.in. w Lublinie, Rykach i Puławach. Droga była zablokowana, ale prace służb właśnie się kończą.

Więcej o: