USA: na pikniku lotniczym rozbił się samolot z akrobatką chodzącą po skrzydle

Samolot z kobietą wykonującą akrobacje na skrzydłach rozbił się podczas pikniku lotniczego w Ohio w Stanach Zjednoczonych. - Pilot i akrobatka zginęli na miejscu - potwierdziła Linda Hughes, rzeczniczka Międzynarodowego Portu Lotniczego Dayton.

Wypadek miał miejsce dzisiaj około pierwszej na pikniku lotniczym Vectren niedaleko Dayton. Nikt z widzów nie został ranny. Służby nie podały nazwisk ofiar od razu, ale lokalna stacja telewizyjna potwierdziła, że akrobatką była Jane Wicker.

- Nagle usłyszałem krzyki, spojrzałem w górę i zobaczyłem płomienie - mówi Stan Thayer, świadek wypadku. Według lokalnych mediów samolot wykonał akrobację, przekręcił się dołem do góry, a Wicker siedziała na skrzydle. Nagle samolot przechylił się, rozbił i stanął w płomieniach.

- Nigdy nie jestem zdenerwowana ani się nie boję, bo wiem, że jeżeli zrobię wszystko jak zwykle, będzie dobrze - mówiła Wicker w wywiadzie przez swoim występem. W Dayton podczas pikniku w 2007 roku zginął pilot Jim LeRoy. Ten piknik jest jednym z najstarszych w USA, zwykle gromadził około 70 tysięcy widzów.

Więcej o: