Zabójstwo maczetą w Krakowie. Prokuratura wyda list gończy za podejrzanym

Prokuratura Okręgowa w Krakowie wyda list gończy za domniemanym zabójcą 23-latka. Jest nim 24-letni kibic Cracovii o pseudonimie "Wojtas". Poszukiwanemu chce postawić zarzut zabójstwa. Grozi mu dożywocie.

Przypomnijmy, w czwartek ok. godz. 13 przechodnie zauważyli przy ul. Żywieckiej w Krakowie młodego mężczyznę. Miał niemal odciętą prawą rękę powyżej łokcia. Mimo ponadgodzinnej reanimacji przez dwa zespoły pogotowia 23-latek wykrwawił się. Według policji ciosy zadano ostrym narzędziem, prawdopodobnie maczetą. Prokuratura Okręgowa w Krakowie wyda list gończy za osobą, która jest podejrzana o zabójstwo 23-latka. Grozi mu dożywocie.

Jak ustalili reporterzy śledczy RMF FM, podejrzanym jest 24-letni kibic "Cracovii" Wojciech L. pseudonim "Wojtas". Według dziennikarzy to właśnie jego imię miał wyszeptać mężczyzna przed śmiercią.

W tym roku to już trzeci przypadek ataku na krakowskich ulicach z użyciem ostrych narzędzi. W marcu w Nowej Hucie od ciosów nożem zginął raper Papug. Pod koniec maja w Prokocimiu maczetą pocięto 26-latka, na Kurdwanowie omal nie odrąbano z kolei ręki 19-latkowi, który szedł przez osiedle z bratem.

Więcej o: