"Gronkiewicz-Waltz nie dbała o komunikację z opinią społeczną. To nasza słaba strona"

Platforma Obywatelska stoi murem za Hanną Gronkiewicz-Waltz. - Ona ma atuty, bagaż dokonań - przekonywał w TOK FM wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk. Ale przyznał też, że prezydent Warszawy nie jest bez skazy. - Gronkiewicz-Waltz, tak jak kilkoro moich kolegów, pochłonięta zadaniami nie dbała o komunikację z opinią społeczną. Moim zdaniem to nasza słaba strona.

Hanna Gronkiewicz-Waltz dostała absolutorium od radnych. Ale nie ma to raczej wpływu na poprawę nastrojów w warszawskim ratuszu. Bo nad panią prezydent wisi wizja referendum o odwołanie. Trwa zbieranie podpisów w tej sprawie, a najnowszy sondaż nie zostawia wątpliwości: Gronkiewicz-Waltz straciła poparcie mieszkańców stolicy.

Nadal może jednak liczyć na swoją partię. - Liczę na to, że Hannie Gronkiewicz-Waltz uda się przekonać mieszkańców Warszawy. Ona ma atuty, bagaż dokonań. Realizuje ambitne zadania - zachwalał wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk w "Poranku Radia TOK FM".

Nikt nie jest bez wad

Ale przyznał, że prezydent stolicy nie jest idealna. - Ona, tak jak kilkoro moich kolegów, pochłonięta zadaniami nie dbała o komunikację z opinią społeczną. Moim zdaniem to nasza słaba strona w Platformie. Chciałbym, żeby Gronkiewicz-Waltz i jej otoczenie częściej tłumaczyli, na czym polegają problemy, te zacięcia w czasie wykonywania superambitnego planu inwestycyjnego.

Oczywiście Grabarczyk nie wskazał kandydata na nowego prezydenta Warszawy. Bo - jak tłumaczył - dopóki trwa walka, nie szuka następcy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Inne partie także czekają z oficjalnym prezentowaniem kandydatów. Najbardziej prawdopodobny wydaje się start Andrzeja Rozenka. W Ruchu Palikota co prawda to prawybory mają zdecydować, ale do tej pory zgłosił się do nich tylko Rozenek.

Także Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i lider akcji zbierania podpisów w sprawie referendum, zasugerował w TOK FM, że jest gotów wystartować w wyborach. Choć podkreślał, że jest zbyt wcześnie na składanie wiążących deklaracji.

Więcej o: