'To oznacza wojnę! Po cholerę się męczyć w koalicji' - o zmianie finansowania partii

- Zakaz finansowania partii oznacza wojnę! To oznacza czas pożegnania. Jeśli mamy tak dalej funkcjonować, to po cholerę się męczyć. To zdanie większości PSL - mówił poseł PSL Eugeniusz Kłopotek, który był gościem porannego Kontrwywiadu RMF FM.

- No generalnie wtopa, nie? Kogo? Tych, których nie stać na to, by wydać na cygara za własne pieniądze - komentował wydatki partii politycznych Eugeniusz Kłopotek z PSL, gość dzisiejszego Kontrwywiadu RMF FM. Tłumaczył, że ostatnie wydarzenia uderzają w całą klasę polityczną. Uważa, że premier chce ukarać wszystkich za to, "co jego chłopcy - i on też sam pewnie po części narozrabiali".

Konrad Piasecki pytał, czy propozycja ustawy (Platforma Obywatelska ma ją przedstawić w przyszłym tygodniu - red), która zniesie finansowanie partii z budżetu, oznacza rozpad koalicji.

- Ja powiem wprost - jeżeli Tusk będzie chciał to przeforsować i jemu się to uda, to znaczy, że nadchodzi czas pożegnania. Jeśli mamy tak dalej funkcjonować, to po cholerę się męczyć. To zdanie większości PSL - odpowiadał Kłopotek.

Dziennikarz RMF FM przypominał mu także wczorajsze słowa Donalda Tuska, który stwierdził: : "Wiem, że dla pieniędzy niektórzy są w stanie zabić, ale nie wiedziałem, że w sejmie" , co było odpowiedzią na groźby ze strony PSL wyjścia z sejmowej koalicji.

- Tusk oczywiście przesadza. Ja już mam zresztą go dosyć, jeśli chodzi o jego wypowiedzi. Ten facet traci poczucie rzeczywistości. On kompletnie zatraca się, on praktycznie w tej chwili kręci się w kółko i nie wie, co dalej zrobić - mówił poseł PSL.