Sondaż CBOS: Rośnie przewaga PiS nad PO

Rośnie przewaga PiS nad PO. Partia Jarosława Kaczyńskiego z poparciem na poziomie 27 proc. prowadzi w najnowszym, czerwcowym sondażu CBOS o cztery punkty procentowe. W stosunku do maja oznacza to wzrost o jeden punkt procentowy. Platforma nie straciła jednak na poparciu i utrzymuje najgorszy od ośmiu lat wynik 23 proc.

Trzeci w tym tygodniu sondaż - po TNS Polska i HH dla wp.pl - pokazuje zwiększającą się przewagę PiS (27 proc.) nad PO (23 proc.). Jest to jednak pierwszy sondaż, w którym poparcie dla Platformy utrzymało się na tym samym poziomie.

Zgodnie z wynikami czerwcowego sondażu CBOS trzecie miejsce zajmuje SLD z wynikiem 9 proc., czwarte - PSL z poparciem na poziomie 6 proc. Na obie partie zagłosowałaby w czerwcu taka sama grupa ankietowanych co w maju. O jeden punkt procentowy mniej osób zagłosowałoby za to na Ruch Palikota - w czerwcu partia może liczyć na poparcie na poziomie 3 proc.

Solidarna Polska i Nowa Prawica mają po 2 proc., PJN i PPP - po 1 proc. Poparcie dla tych partii nie zmieniło się od ostatniego miesiąca. 23 proc. ankietowanych nie wie, na które z ugrupowań chciałoby oddać swój głos.

Więcej o: