Meksyk. Tysiące nagich rowerzystów w proteście przeciwko agresywnym kierowcom [ZDJĘCIA]

Tysiące nagich meksykańskich rowerzystów przejechało ulicami miasta Guadalajara w stanie Jalisco. Akcja była protestem przeciwko agresywnym kierowcom i zanieczyszczaniu powietrza przez samochody. Podobne przejazdy nagich cyklistów odbywają się od kilku lat w wielu miastach na świecie w ramach Światowego Dnia Protestu Nagiego Rowerzysty.

Niektórzy z 3 tys. demonstrantów jechali na rowerach nadzy od stóp do głów, inni mieli na sobie stroje kąpielowe bądź bieliznę. Część z nich miała wypisane na ciele hasła "Więcej rowerów, mniej zanieczyszczeń" lub "Miasto jest dla wszystkich, także dla rowerzystów".

Uczestnicy protestu chcieli zwrócić uwagę na problemy rowerzystów na drodze oraz zaprotestować przeciwko zanieczyszczaniu powietrza przez kierowców samochodów.

To nie pierwszy nagi protest rowerzystów. W czerwcu rowerzyści w różnych miastach świata wyjeżdżają nago na ulice z okazji Światowego Dnia Protestu Nagiego Rowerzysty (World Naked Bike Ride). Pierwszy przejazd nagich osób na rowerach odbył się w 2001 r. w hiszpańskim mieście Saragossa. Był to protest przeciw globalnemu zanieczyszczaniu środowiska naturalnego.

Więcej o: