Milion za lunch z Buffettem. Pieniądze trafią do bezdomnych

Nieco ponad milion dolarów zapłaci anonimowy zwycięzca aukcji za możliwość zjedzenia lunchu z Warrenem Buffettem. To trzy razy mniej niż rok temu. Pieniądze będą przeznaczone dla bezdomnych w Kalifornii.

Tradycyjna aukcja charytatywna przeprowadzona została na platformie eBay. Rozpoczęła się przed tygodniem od 25 tys. dolarów. Ostatecznie za możliwość spotkania z miliarderem zwycięzca aukcji zapłaci dokładnie 1 milion i 100 dolarów. Przed rokiem za to samo trzeba było zapłacić blisko 3,5 mln dolarów, a przez ostatnie pięć lat cena nie schodziła poniżej 2 mln.

Pieniądze uzyskane na aukcji fundacja Glide przeznaczy na pomoc biednym i bezdomnym w Kalifornii. Roczny budżet fundacji sięga 17 mln dolarów. - To wiele dla nas znaczy. Będziemy kontynuować naszą aukcję - powiedział wielebny Cecil Williams, założyciel fundacji.

Przed spotkaniem Warren Buffett ma ustalić, o czym chce rozmawiać zwycięzca aukcji. Wiadomo, że tematem rozmowy nie mogą być inwestycje, choć to właśnie Buffett uznawany jest za jednego z najlepszych inwestorów na świecie. Spotkanie odbędzie się w restauracji New York's Smith & Wollensky, która zapłaciła za to 10 tys. dolarów. Te pieniądze także trafią do biednych.

Warren Buffett uznawany jest za jednego z najbogatszych ludzi na świecie. Jest głównym akcjonariuszem i przewodniczącym rady nadzorczej oraz prezesem Berkshire Hathaway. Znany jest także ze swojej filantropii oraz obietnicy przekazania 99 procent swojego majątku na cele charytatywne.

Więcej o: