Egipt: ambasada USA ostrzega przed wyjazdami pod piramidy w Gizie. "Jest niebezpiecznie"

- Ze względu na powtarzające się napady na turystów w Gizie, ambasada USA w Kairze wydała ostrzeżenie dla obywateli tego kraju, by nie udawali się w okolice piramid. Jeśli już planują wycieczkę pod piramidy, to tylko w dużych i zorganizowanych grupach, z zaufanym touroperatorem, dobrym przewodnikiem i własną ochroną - napisał na Alert24 pan Marek.

- Pod piramidami coraz częściej dochodzi do incydentów, kiedy przyjeżdżające auta i busy otacza rozwścieczony tłum domagający się bakszyszu. Uderzają w okna, wdzierają się do środka pojazdów, nierzadko siłą wyciągając turystów na zewnątrz - dodał nasz czytelnik.

Ambasada USA: Zachować ostrożność podróżując po Egipcie

W ostatnich tygodniach ambasada Stanów Zjednoczonych w Kairze dowiaduje się o rosnącej liczbie incydentów w okolicy piramid w Gizie. Większość z nich dotyczy agresywnych sprzedawców, jednakże poziom agresji w niektórych przypadkach kwalifikuje się do zarzutów karnych - informuje placówka na swojej stronie internetowej .

Dyplomaci radzą zachować szczególną ostrożność, pilnować kosztowności i nie wybierać się na wycieczki wieczorami i w nocy. Ponadto apelują o korzystanie z usług zaufanych przewodników i biur turystycznych. Ambasada podkreśla, że dodatkowym problemem jest brak patroli policji w okolicy piramid. - Co prawda nie dostaliśmy informacji o zagrożeniu w innych miejscach, ale zalecamy ostrożność we wszystkich zatłoczonych obiektach turystycznych - piszą.

Więcej o: