Przyjazne delfiny? "To niebezpieczne zwierzęta. Atakują ludzi, mordują młode" [WIDEO]

Przyjazne ludziom morskie ssaki? Turyści z całego świata marzą o spotkaniu, sfotografowaniu czy pływaniu z delfinami. A pewne małżeństwo jest tak bardzo zafascynowane delfinami, że postanowiło urodzić swoje dziecko w ich otoczeniu... Okazuje się jednak, że te zwierzęta nie są tak przyjemne, jak się sądzi. Badania pokazują, że delfiny potrafią być bezwzględnymi i okrutnymi zabójcami.

Delfiny to w powszechnej opinii jedne z najprzyjemniejszych zwierząt. Naukowcy co rusz donoszą o kolejnych przejawach ich niezwykłej inteligencji. Na przykład w Australii w pobliżu Tangalooma ssaki te przynoszą ludziom jedzenie. - Naukowcy zaobserwowali 23 przypadki delfinów, które podpływają blisko ludzi i dają im złapane przez siebie ryby i ośmiornice - pisze "Business Insider" .

Wiadomo, że zwierzęta te szybko nawiązują bliskie relacje z ludźmi. Znane są przypadki delfinów, które ratowały życie tonącym, którzy wypadli za burtę. W Brazylii ssaki współpracowały i pomagały rybakom , a w delfinarium w Orlando puszczały wodne bańki.

 

"To skrajnie niebezpieczne zwierzęta"

To jednak tylko jedna strona medalu. Nie wszystkim ze spotkań z delfinami zostały miłe wspomnienia. Zdarzają się przypadki, w których zwierzęta te próbują gwałcić i topić nurków czy zbiorowo gwałcą swoje samice . Potrafią nawet trzymać je w niewoli całymi tygodniami. Gangi dwóch, trzech samców delfinów butlonosych izolują jedną samicę i kopulują z nią. Gdy ta próbuje uciekać, wydają głośne dźwięki, a nawet biją ją ogonami.

W Szkocji naukowcy odkryli z kolei, że delfiny mordują dzieci morświnów dla zabawy . Odkrycia dokonano, gdy młode zostały wyrzucone przez morze na brzeg z dużymi obrażeniami wewnętrznymi. Uczeni początkowo myśleli, że zginęły przez próby rakietowe, dopóki nie odkryli śladów zębów. Jakiś czas później udało się nagrać podobne ataki tych morskich ssaków na potomstwo morświnów.

 

Spustoszenie w dzień i w nocy

Delfiny zabijają także dzieci rywalizujących z nimi innych samców. Dlaczego? - Bo jak tylko umrze dziecko innego delfina, jego samica jest gotowa do kolejnego zapłodnienia - wynika z badań .

Najbardziej przerażające jest to, że delfiny mogą siać spustoszenie dzień i noc bez snu. Z ostatnich badań wynika, że mogą one nie spać przez pięć dni z rzędu bez straty bystrości umysłu - pisze "Slate" .

 

Poród z delfinami?

Ludzi niepokojące doniesienia na temat delfinów jednak nie odstraszają. "The Charlotte Observer" pisał o małżeństwie z Karoliny Północnej w USA , które postanowiło zrealizować swoje marzenie o porodzie z asystą tych ssaków. - Jeżeli będą mieli trochę szczęścia, uda im się urodzić dziecko w wodzie - przekonywał Sirius Institute, organizacja pomagająca przy organizacji "dziwnych porodów".

- Chodzi o ponowne złączenie się ludzi ze zwierzętami. Przekonanie, że możemy współistnieć na świecie i uczyć się od siebie - powiedziała przyszła mama "The Charlotte Observer". - To przynosi matce i dziecku spokój, komfort i siłę podczas porodu - dodała.

Byle tylko trafili na miłe delfiny.

Więcej o: