Marek Sawicki: Będzie wolna niedziela, to może będzie więcej moralności w polityce

- Nie wiem, czy politycy będą mieli odwagę podjąć mądrą decyzję, ale każdy Polak powinien przynajmniej jeden dzień w tygodniu odpoczywać - powiedział w RMF FM Marek Sawicki z PSL.

Marek Sawicki jest jednym z posłów, którzy opowiadają się za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. - Polak powinien przynajmniej jeden dzień w tygodniu odpocząć. A tak to i pracujący, i kupujący w tym dniu nie odpoczywają - stwierdził.

Marek Sawicki podkreślił, że wolne niedziele byłyby korzystne dla całego społeczeństwa. - To jest troska i o tego, co idzie do sklepu, i o tego, co w nim pracuje. Jeden dzień bez zgiełku i szumu, dzień bycia z rodziną i najbliższymi jest nam wszystkim potrzebny - stwierdził.

Chodzi o ekonomię i moralność

Sawicki opowiada się za zakazem obejmującym wyłącznie sklepy wielkopowierzchniowe. - To nie jest kwestia tylko dnia wolnego od pracy i tylko problem religijny, ale także problem ekonomiczny. To jest także poszukiwanie sposobu na to, jak wspierać małą i średnią przedsiębiorczość - stwierdził. Nie zgodził się natomiast z argumentem, że zakaz handlu w niedzielę to niższe obroty. - Suma wydatków na zakupy się nie zmienia, niezależnie od tego, w ile dni wydajemy pieniądze - powiedział.

Zdaniem Marka Sawickiego zakaz niedzielnego handlu może być też metodą na podniesienie standardów w polityce. - Moralne zasady wszystkim są potrzebne. I może gdyby ta niedziela była po to, żeby się zatrzymać i z rodziną razem pobyć, a nie hasać tylko i wyłącznie za dobrami dnia codziennego, to może i ta moralność w polityce byłaby zdecydowanie lepsza - powiedział, odnosząc się do skandali obyczajowych w PSL.

Więcej w RMF FM

Więcej o: