"DGP": Kopacz z wizytą w Chinach. W rocznicę masakry na Tiananmen

4 czerwca przedstawiciele polskich klubów parlamentarnych spotkają się w Pekinie z chińskimi politykami. Polską delegację poprowadzi Ewa Kopacz. Data dyplomatycznego spotkania zbiega się w czasie z 24. rocznicą tragicznych wydarzeń na placu Tiananmen, gdzie chińskie władze zabiły kilkuset protestujących zwolenników demokracji.

24 lata temu na placu Tiananmen w Pekinie doszło do masakry. Chińskie władze zabiły kilkuset protestujących studentów (według Chińskiego Czerwonego Krzyża zginąć mogło nawet 2600 osób). W rocznicę tych wydarzeń w Pekinie odbędzie się spotkanie polskiej delegacji z Ewą Kopacz na czele z chińskimi politykami - informuje serwis "Dziennik Gazeta Prawna"

Przedstawiciele polskich klubów parlamentarnych najwyraźniej nie widzą w dacie niczego niestosownego. - Rocznicowe daty musimy czcić, ale nie mogą paraliżować rytmu naszej pracy - powiedział "Dziennikowi" wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich, jeden z uczestników delegacji. Innego zdania są politycy opozycji, którzy twierdzą, że wybór takiego terminu wizyty to "absolutny brak wyczucia".

Co więcej, jak nieoficjalnie donosi "Dziennik", polska ambasada w Pekinie bezskutecznie starała się przekonać Sejm, że data wizyty jest "niezręczna".

Cały tekst w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej" .

Więcej o: